معرفی مدیریت

معرفی مهندس علی رحیمی بنیانگذار و مدیر عامل موسسه علمی خبرگان

مهندس علی رحیمی

گوشه ای از رزومه مهندس علی رحیمی

  • مهندسی صنایع از دانشگاه تهران
  • مخترع آزمون هوش دانش آموزی SIT
  • بنیانگذار سیستم آموزشی خبرگان
  • مدیر عامل و مسئول آموزش دبیرستان دخترانه هدف
  • مدیر عامل و مسئول آموزش دبیرستان پسرانه جهان دانش
  • تالیف و نظارت بر تالیف بیش از 70 عنوان کتاب کمک آموزشی
  • مشاور آموزشی شبکه خبر در زمینه کنکور و هوش و خلاقیت
سایت شخصی مهندس علی رحیمی

مجموعه های تحت مدیریت مهندس علی رحیمی

موسسه علمی خبرگان

موسسه علمی خبرگان با مدیریت مهندس علی رحیمی از سال 1381 فعالیت خود را در زمینه آموزش با هدف ایجاد بستر مناسب برای پیشرفت تحصیلی دانش‌آموزان آغاز کرده است. حاصل تلاش چندین ساله موسسه، خیل عظیمی از دانش‌آموزان است که از آزمون‌های مهم علمی سربلند بیرون آمده و در مسیر زندگی علمی‌شان، فاتح قله‌های موفقیت بوده‌اند. اکنون نیز بر‌آنیم تا با توکل بر حضرت حق همچون گذشته با انگیزه بسیار، همراه دانش‌آموزان شویم و در حد بضاعت و با تمام توان در راه رسیدن به آنچه شایسته آنند، یاری‌شان کنیم. کلاس‌های موسسه در دو مرکز پسرانه و دخترانه در سطح تهران با برنامه‌ریزی و طرح درس هماهنگ برگزار خواهد شد. محور اصلی دوره‌های آموزشی موسسه، دروس ریاضی و علوم در مقطع پایه و ریاضی و فیزیک و شیمی در مقاطع اول و دوم متوسطه خواهد بود. بی اغراق مدعی می‌شویم که هنر ما تبدیل این دروس از حالت «سخت و مبهم» به درس‌هایی شیرین و جذاب است که به جای نقطه ضعف، نقطه قوت دانش‌آموزان باشند. همچنین در مقاطع مختلف با توجه به نیازهای اصلی دانش‌آموزان، درس‌های ادبیات، زیست شناسی، هوش و خلاقیت ریاضی، هندسه و ریاضی با چرتکه (UCMATH) به عنوان درس‌های مکمل ارائه خواهند شد.

دبیرستان دخترانه غیر دولتی هدف

بیش از یک دهه است که دانش‌آموزان مستعد و قوی مسیر موفقیت خود را در این دبیرستان یافته‌اند. مجموعه مدارس منطقه 6 به دلیل نزدیکی فیزیکی آن به اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران و نیز ساختمان وزارت‌خانه و به طبع آن نظارت‌های گاه و بیگاه و سرکشی‌های مرتب بازرسین اداره عموماً از استانداردهای بالاتری نسبت به سایر مدارس مناطق دیگر برخوردار می‌باشند.
دبیرستان هدف یکی از مدارس موفق منطقه بوده است. نگاهی به عملکرد چندین ساله مدرسه نیز مؤید این مدعاست.
مدیریت هماهنگ و یکپارچه که بر این سیستم آموزشی و پرورشی ناظر است باعث می‌شود که اولاً دانش‌آموزان دبیرستانی از همان ابتدا در فضای آماده‌سازی خود برای آزمون‌های مهم و سرنوشت‌ساز قرار بگیرند؛
ثانیاً از پراکنده‌خوانی و پراکنده‌کاری پرهیز کنند و صرفاً به هدف اصلی خود که همانا موفقیت در کنکور است روز به روز نزدیکتر شوند؛
ثالثاً در کنار آموزش های اصولی به عناوین مهم دیگری از جمله مهارت های زندگی بپردازند.
در حال حاضر چه منطقی و یا غیرمنطقی، درست و یا غلط، شرایط به گونه ای است که نتیجه کنکور نقش بسیار مهمی در معماری زندگی شما دارد. به عبارت دیگر یک آزمون چند ساعته با دویست و خرده ای سؤال سرنوشت شما و خیلی از هم سن و سالان شما را رقم می زند. با خود اندیشیدیم که نیاز الآن شما دانش آموز فعلی و دانشجوی آینده چیست؟

سایت دبیرستان هدف
دبیرستان پسرانه غیر دولتی جهان دانش

هیچ چیز اتفاقی نیست، خداوند بنده‌هایش را به همان جایی می‌فرستد که باید . . .

احتمالاً شما نیز بارها و بارها با این جمله تکراری مواجه شده‌اید که ” کنکور امسال حذف می‌شود” ،” تا سال فلان کنکور حذف خواهد شد”، “حذف کنکور قطعی است” و . . .

نگارنده این سطور به عنوان کسی که از سال 78 که به طور مداوم و پی‌گیر با مقوله کنکور و دانش‌آموزان کنکوری درگیر بوده‌است اصلاً و ابدا به این جملات هیچ اعتمادی ندارد. در کنار انتقاداتی که خود بنده نیز به مقوله کنکور و اساساً نحوه برگزاری آن دارم اما کنکور را مناسب‌ترین شیوه برای متمایز کردن دانش‌آموزی که حقیقتاً برای کنکور درس خوانده است و دانش‌آموزی که به جبر پدر و مادر در کنکور شرکت (که چه عرض کنم تشریف می‌آورد!) می‌کند می‌دانم.

البته این که ما چه فکر می‌کنیم چندان مهم نیست، مدیران آموزشی کشور خود آن‌چه را که تشخیص بدهند انجام خواهند داد و صد البته اینکه با توجه به روال موجود اگر کنکور حذف شود هیچ چاره‌ای نیست به جز آن‌که کنکوری جدید تعریف شود و . . .

موفقیت فردای شما بسیار به تصمیم‌گیری امروزتان بستگی دارد. مقطع دبیرستان تکرار‌پذیر نیست که بخواهید آزمون و خطا بکنید و در صورت اشتباه دکمه را بزنید تا دوباره از اول شروع کنید. پس درست تصمیم بگیرید. ما فکر می‌کنیم که می توانیم در این مسیر یاری‌گر شما باشیم. البته شما نیز باید به ما نشان بدهید که با استانداردهای یک دبیرستان قوی و مطمئن همخوان هستید.

سایت دبیرستان جهان دانش
مرکز همایش های کنکور خبرگان

مرکزهمایش های خبرگان به عنوان یک زیرمجموعه آموزشی ازموسسه علمی خبرگان در سال 1389 فعالیت خود را درزمینه برگزاری همایشهای درسی و مشاوره ای آغاز کرد . در طول این چند سال وتجربه برگزاری همایش های مختلف مراکز آموزشی و شعبات وابسته به موسسه علمی خبرگان و سایر مجموعه های آموزشی از سال 1391 اقدام به برگزاری همایش های یک و دوروزه ویژه یک ماه آخرکنکورسراسری در سطح تهران و حومه نموده است.امید است با بکارگیری تجربه های اساتید و مشاورین برتر در سطح کشور در زمینه کنکور کمکی برای ارتقای سطح تحصیلی دانش آموزان و داوطلبین کنکور در کوتاه ترین زمان ممکن باشد

سایت مرکز همایش های خبرگان
X